עו”ד רומי קנבל,
למדתי באנגליה תואר ראשון במשפטים וסיימתי בהצטיינות יתרה. עם חזרתי לארץ התמחתי במשרד עורכי דין ש. הורביץ. בהמשך, למדתי לשני תארים שניים במשפטים באוניברסיטת תל אביב וירושלים. לפני כ- 20 שנה הקמתי את משרד עורכי דין קנבל ושות’.

האתגר בלהיות עורכת דין אישה –
בתחומים רבים המאבק של הנשים לשיוויון נחל הישגים רבים, נשים רבות עומדות בתפקידי מפתח במשק ועושות חיל כל אחת בתחומה. אולם עדיין, גם בשנת 2020 עלינו להמשיך ולעמוד על המשמר. כיו”ר מחוז מרכז אני מניעה ומקדמת השקפה “שיוויוניסטית” באמצעות מתן ייצוג הולם וייצוג מגדרי זהה לצד היכולות האישיות של כל אחת ואחד מכלל המגזרים השונים המרכיבים את חברי לשכת עורכי הדין . במחוז מרכז הוקמה ועדה לקידום מעמד עורכות הדין אשר מפקחת על ההתנהלות וההתייחסות למעמד הנשי בקרב מוסדות ציבור ובקרב חברות ומשרדים פרטיים

תקרת זכוכית-
כל חיי עסקתי בפעילות ציבורית התנדבותית, ירשתי את האהבה לכך מאבי היקר. כליטיגטורית בתחום דיני המשפחה, היום שלי מתחיל בדיונים בבתי המשפט, דיוני הוכחות וממשיך לפגישות עם לקוחות, הכנות לדיונים, ישיבות צוות ועוד. וכעת, לשמחתי, זכיתי לשלב בסדר יומי העמוס את הפעילות ההתנדבותיתי כראש מחוז מרכז בלשכת עורכי הדין, שהיא עולם ומלואו.

טיפים לנשים שרוצות להיות עורכות דין-
כעורכת דין שסדר יומה עמוס עד מאוד, אני מאמינה שזה מזל שאני אמא- קרייריסטית, שמוצאת זמן גם לפרנסת ביתי וגם לציבור ולחברה, כי זה החינוך שילדיי יונקים ונתרמים ממנו. בעיניי, ילדיי מקבלים יותר בעקבות הדוגמא שהם רואים ממני. עובדת היותנו עמוסות, מאפשרת לנו דווקא לנהל את לוח הזמנים שלנו בצורה מיטבית.
שעות ארוכות במשרד, פעילות התנדבותית ענפה , לא יבואו לעולם על זמן איכות עם המשפחה. העיסוקים שלנו לא סותרים אימהות.