למדתי בפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל אביב; התמחיתי במשרד עו”ד שביט בר-און. ילדתי את בני השני סמוך לקבלת הרישיון, כך שאני עובדת כעצמאית בחצי השנה האחרונה במקביל להגשת הווידאו-בלוג “מישמשפטי”. זו הסבה מקצועית לאחר מספר שנים שבהן הייתי מגישה וכתבת בטלוויזיה.

האתגר הגדול בהיותי עורכת דין אישה, לא יפתיע רבים: לשלב אימהות עם קריירה. אומרים שזה מצריך איזון, ולדעתי זה לא נכון; לא ניתן באמת לאזן את הדברים ותמיד משהו יבוא על חשבון משהו אחר. אני משתדלת לתת את המקסימום גם למשפחה וגם לעבודה, ומי שנפגע בינתיים הן בעיקר שעות השינה שלי.

תקרת הזכוכית האישית שלי זכורה לי בראיון עבודה שבו המראיין סבר שאני בטוחה בעצמי יותר מדי. זה משפט שלא היה נאמר על גבר שהיה ניגש לראיון עבודה, משום שגבר אסרטיבי זה שילוב מתבקש, לפחות בתפיסה החברתית שלנו; אישה אסרטיבית זה שילוב שעלול להיתפס כמאיים ו”לא נשי”. איך התגברתי על תקרת הזכוכית? המשכתי להאמין בעצמי ולשים פס על מה שאומרים. בינתיים עובד לא רע 🙂

טיפ לנשים שרוצות להיות עורכות דין: להשקיע בלימודים ככל שניתן כדי להצליח להתקבל למוסד אקדמי טוב, ובכל מקרה – לייצר “עור של פיל” ולהאמין בעצמך גם אם הסביבה משדרת לך מסרים אחרים. עבודה קשה ואמונה בעצמך – ותגיעי רחוק.